DofE jaunimo mokymosi programa

Apie DofE programą

Nuo 2018 m. spalio 1 dienos Kauno „Santaros“ gimnazija įgyvendina „The Duke of Edinburgh‘s International Award“ (DofE) tarptautinę programą, su tikslu lavinti mokinių pozityvų mąstymą, savo mokymosi stiliaus pažinimą, gebėjimą išsikelti ir kryptingai siekti asmeninių tobulėjimo tikslų. DofE programa – tai iš Edinburgo atkeliavusi asmeninio augimo programa, Lietuvoje nuo 2006 metų sėkmingai įgyvendinama organizacijose dirbančiose su 14 – 24 metų jaunimu. Kauno „Santaros“ gimnazijoje, taikydami šią programą, mes skatiname mokinių savarankiškumą, pasitikėjimą savimi, prasmingą laiko leidimo būdą.

Nauda dalyviams

Dalyvaudami DofE apdovanojimų programoje jaunuoliai išsikelia individualius asmeninio tobulėjimo tikslus ir savo laisvalaikiu siekia jų. Mūsų gimnazijoje programą vykdo DofE vadovė anglų kalbos mokytoja Natalija Mulerova. Taip pat, žygių programos daliai vadovauja DofE žygių instruktorė – kūno kultūros mokytoja Sada Bukšnienė. Skirtas apmokytas DofE vadovo pagrindinis tikslas yra padėti jaunuoliui drauge įvertinti jo pokyčius bei išmokti nepalūžti padarius klaidas.

Programa pagal amžių yra išskirstoma į tris pagrindinius lygius, kuriuos įgyvendinus gaunamas įgūdžių ir nuopelnų įvertinimo sertifikatas kartu su lygio ženkleliu. Šios programos sertifikatas yra pripažįstamas tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse.

Dalyvaujant DofE programoje dalyviui suteikiamos galimybės:

● Susirasti naujų draugų;

● Mokytis tolerancijos savo komandos draugų atžvilgiu;

● Išmėginti veiklas, kurių dar nėra mėginę;

● Geriau susipažinti su savo stiprybėmis ir silpnybėmis;

● Patirti nuotykių;

● Pasiruošti tolimesniems savo gyvenimo etapams;

DofE apdovanojimai yra ypatingai vertinami darbdavių, nes parodo jaunuolių gebėjimą motyvuoti save, mokytis iš patirties bei efektyviai planuoti savo veiklą.

DofE komanda Kauno „Santaros“ gimnazijoje:

● DofE vadovė – Anglų kalbos mokytoja – Natalija Mulerova,

● Žygio vadovė – Kūno kultūros mokytoja – Sada Bukšnienė,