Tautinių šokių kolektyvas “Santariečiai”

Tautinių šokių kolektyvas „Santariečiai“

Vadovas Kazimieras Kondratavičius

Dainu sventeje sokejai

Kauno „Santaros“ gimnazijos tautinių šokių kolektyvas „Santariečiai“ įsikūrė 1991m. Prie buvusios Kauno 51 vidurinės mokyklos susibūrė jaunučių ir jaunių šokių grupės, o vėliau ir jaunimo šokių kolektyvas. Tautinių šokių kolektyvą  „Santariečiai“ dabar sudaro trys šokių grupės. Jos dalyvauja Kauno miesto, respublikinėse moksleivių ir pasaulinėse dainų ir šokių šventėse yra Kauno m. šventės – konkurso „Graži mūsų šeimynėlė“ įvairių metų pasirodymo laureatė, Respublikinių konkursų „Aguonėlė“ prizininkas. Kolektyvas koncertuoja ne tik gimnazijoje, mieste, šalyje,  bet ir užsienyje. Šokėjai sėkmingai dalyvavo  tarptautiniuose festivaliuose ir konkursuose Čekijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Vengrijoje, Italijoje, Ispanijoje, Kroatijoje. 2011m. ir 2015m. Italijoje laimėjo „International Grand Prix of the folklore“ , VIII Festival Internationale del Foklore „Castello di Braciciane“ 2015m konkursas, 2014m. tapo laureatais festivalyje Kroatijoje.

Už aukštus tautinių šokių festivalių ir konkursų pasiekimus kolektyvui suteikta respublikinė II pajėgumo grupė.

“Santariečių“ vadovas Kazimieras Kondratavičius yra apdovanotas Kauno J.Vileišio medaliu, Gerumo kristalu, Santakos III laipsnio medaliu. Jis vadovauja kolektyvui nuo pat jo įkūrimo 1991m iki dabar. Mokytojas ekspertas ilgus metus buvo Kauno m. choreografijos metodinės  tarybos prezidentas, festivalių „Šokis mus jungia“, „Graži mūsų šeimynėlė“ sumanytojas ir organizatorius, dabar LSM universiteto tautinių šokių kolektyvo “Ave Vita“ meno vadovas.

Stulbina vien  2016/17m.m. kolektyvo pasirodymų sąrašas:

1. Mokslo ir žinių šventės koncertas
  2. Koncertinis turas Kroatijoje
  3. Mokytojo dienos koncertas
  4. „Aguonėlės“ zoninio konkurso atranka
  5. „Aguonėlės“ konkurso baigiamasis koncertas
  6. Kalėdinis koncertas gimnazijoje
  7. Mokyklos bendruomenės vakaras
  8. Vasario 16 d. koncertas
  9. Kovo 11 d. koncertas
  10. Kondratavičiaus kūrybinės veiklos 40 –mečio koncertas Tautos namuose
  11. Konkursas „Graži mūsų šeimynėlė“ P.Vileišio gimnazijoje
  12. Koncertas Kauno m. dienų šventėje Rotušės aikštėje
  13. Pasirodymas respublikinėje Jaunųjų mokslininkų konferencijoje „Iššūkis tyrėjams“
  14. „Paskutinio skambučio“ koncertas
  15. Koncertinė kelionė Kroatijoje
  16. Koncertinė kelionė Vokietijoje

Nuopelnai:

• Respublikinėje moksleivių tautinių šokių kolektyvų konkurse „Aguonėlė 2017“;
  • Kauno ture – 1 vieta;
  • Kauno apskrityje apžiūroje Marijampolėje – 1 vieta;
  • Respublikinis finalinis turas Prienuose – 2 vieta.
  • Tradicinėje Kauno miesto vidurinių mokyklų ir gimnazijų tautinių šokių kolektyvų šventėje – konkurse „Graži mūsų šeimynėlė“ – 2 „Santaros“ šokių kolektyvai laureatai, 2017m. kovo mėn.;
  • Respublikiniame jaunimo tautinių šokių kolektyvų konkurse „Šokis mus jungia“ Šakiuose – 3 vieta, 2017m. vasario mėn.;
  • Tarptautiniame folkloro festivalyje Vokietijoje – „Grand Prix der Folklore – Internationales Folkloretanzfest Ribnitz 2017“ diplomą ir prizą;
  • Tarptautiniame šokių festivalyje Kroatijoje  „Split – 2017“ diplomantai, 2017 gegužės mėn.;
  • Tradiciniuose „Santaros“ gimnazijos mokslo ir žinių dienos – rugsėjo 1-osios šventės minėjime;
  • Valstybinių švenčių minėjimo koncertuose;
  • Tėvų susirinkimų – pasveikinimo koncertuose;
  • Konferencijų, bendruomenės – tėvų ir mokytojų šventės koncertuose;
  • Įvairiuose kultūrinių renginių koncertuose mokykloje, Kauno mieste, šalyje ir užsienyje.