Mokinių priėmimas

Būsimųjų gimnazistų tėveliai kviečiami pasirašyti mokymosi sutartis birželio 22 d. 18.00 val. ir birželio 30 d. 18.00 val.
Taip pat sutartį pasirašyti galima gimnazijos raštinėje darbo dienomis nuo 9.00 iki 16.00 val., arba Jums patogiu laiku iš anksto susitarus.
Dokumentai, kuriuos reikia pristatyti į gimnaziją:

 • 8 klasės baigimo pažymėjimas (stojant į I k.) originalas;
 • Pagrindinio ugdymo programos (10 klasės) baigimo pažymėjimas (stojant į III kl.) originalas;
 • Mokinio 8 klasės standartizuotų testų rezultatai pagal pasiekimų lygius;
 • Gimimo liudijimo arba paso kopija;
 • Dvi nuotraukos dokumentams (3X4);

Iš buvusios mokyklos taip pat pristatyti: užsienio kalbų (pirmos ir antros) mokėjimo lygio nustatymo pažymą (stojantiems į III kl.).
Iškilus klausimams skambinti telefonu 8610 01201

Mokiniai į „Santaros” gimnaziją priimami ir klasių komplektai sudaromi vadovaujantis Kauno miesto savivaldybės tarybos 2020 m. kovo 24 d. sprendimu Nr. T-98 “Dėl Kauno miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų aptarnavimo teritorijų asmenims priimti mokytis pagal priešmokyklinio ugdymo, pradinio ugdymo programas, pagrindinio ugdymo programos I ir II dalis priskyrimo” ir 

2020 m. kovo 24 d. sprendimu Nr. T-99 „Dėl Kauno miesto savivaldybės tarybos 2018 m. vasario 6 d. sprendimo Nr. T-33 „Dėl priėmimo į Kauno miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo“.

Vadovaujantis Kauno m. savivaldybės tarybos 2020 m. kovo 27 d. įsakymu Nr. 35-81 prašymai pradėti mokytis 2020 – 2021 m.m. pradedami registruoti per informacinę sistemą nuo 2020 m. balandžio 15 d. 12.00 val. iki gegužės 31 d. arba, karantinui pasibaigus, teikiant tiesiogiai gimnazijos raštinėje darbo dienomis 8.00 – 16.30 val. Informacija teikiama telefonu (8 37) 377539, mob.+370 61001201, arba el. paštu santarosvm@santara.kaunas.lm.lt. 

Prašymo padavimo data ir laikas neturi jokios įtakos priimamų asmenų eiliškumui.

priemimasmok

Būsimų 1-ųjų (9) ir 2-ųjų (10) klasių mokiniams siūlome pasirinkti vieną iš ugdymo(si)  krypčių:

0001

 

 

Pirmumo teisė pradėti mokytis „Santaros“ gimnazijoje

Pradėti mokytis pagal pagrindinio ugdymo programos antrąją dalį pirmumo teise priimami asmenys, kurių gyvenamoji vieta deklaruota mokyklos aptarnavimo teritorijoje. Jei prašymų pradėti mokytis pagal pagrindinio ugdymo programos antrąją dalį iš mokyklai priskirtos teritorijos gauta daugiau, nei mokykla gali priimti, atsižvelgiama į gyvenamosios vietos deklaravimo datą. Tarp tais pačiais metais deklaravusių gyvenamąją vietą asmenų prioritetas teikiamas dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių, mokykloje jau besimokančių mokinių broliams ir seserims. Jei neįmanoma patenkinti visų prašymų, asmuo nukreipiamas į kitą mokyklą, vykdančią to paties lygmens programą

Mokyklą, kurioje pageidauja mokytis pagal vidurinio ugdymo programą, asmenys renkasi patys. Į mokyklą pirmumo prioriteto teise priimami asmenys, pageidaujantys tęsti mokymąsi pagal vidurinio ugdymo programą ir baigę joje pagrindinio ugdymo programą. Jei norinčiųjų yra daugiau nei laisvų mokymosi vietų, pirmiausia priimami asmenys, gyvenamąją vietą deklaravę Savivaldybės teritorijoje, atsižvelgiant į gyvenamosios vietos deklaravimo datą Savivaldybėje, taip pat prioriteto tvarka priimami asmenys, dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų turintys specialiųjų ugdymosi poreikių, mokykloje jau besimokančių mokinių broliai ir seserys.

 

Planuojami klasių komplektai pagal programas

Klasė

Komplektų skaičius

Planuojamų priimti mokinių skaičius

Pagrindinio ugdymo programos II dalis

1 (9) gimnazijos klasė

4

120

2 (10) gimnazijos klasė

3

66

Vidurinio ugdymo programa

3 (11) gimnazijos klasė

3

66

4 (12) klasė

4

91

 

Gimnazijos uniforma

 Santaros-apranga-2018 Merginoms I – IV kl. Pilkas švarkas; juodas sijonas ( du modeliai); juodos kelnės; Balti marškiniai; aksesuaras pasirinktinai (raudonai pilkos spalvos: kaklaskarė, peteliškė, kaklaraištis); papildomai galima įsigyti pilką bluzoną su mokyklos logotipu.

Vaikinams I – IV kl. Pilkas švarkas; juodos kelnės; balti marškiniai; aksesuaras pasirinktinai (raudonai pilkos spalvos: peteliškė, kaklaraištis); papildomai galima įsigyti pilką bluzoną su gimnazijos logotipu.

Gimnazijos uniformą galima įsigyti: 8 TO GO parduotuvėse: PLC MEGA, Islandijos pl. 32 arba PC MOLAS, K. Baršausko g. 66A.

Priėmimo komisija

Komisijos darbo reglamentas

Prašymas dėl priėmimo

Dokumentai, kuriuos reikia pristatyti į gimnaziją

Aptarnavimo teritorijų žemėlapis

Motyvacinio laiško forma

Priėmimo mokyti į gimnaziją vykdymo etapai

PRIIMTŲ MOKYTIS GIMNAZIJOJE MOKINIŲ SĄRAŠAS 2020 – 2021 M.M.

Kaune startuoja atnaujinta registracija į mokyklas: daugiau pasirinkimų gyventojams

Balandžio 15-osios vidurdienį Kaune prasideda mokinių registracija į mokyklas. Tiesa, šiemet priėmimo tvarka bus kiek kitokia. Esminis pokytis – pakoreguota prioritetų eilė. Taip siekiama užtikrinti, kad visi Kauno moksleiviai patektų į jiems ar jų tėvams priimtiniausias bei patogiausias ugdymo įstaigas.

Pirmenybė – arčiau gyvenantiems

„Pagrindinis tikslas – užtikrinti, kad Kauno vaikai bei jų tėvai turėtų prioritetą renkantis norimą mokyklą, o visas atrankos procesas vyktų aiškiau ir teisingiau. Atnaujinus tvarką priėmimas tampa skaidresnis: kauniečiai, gyvenantys atokiau nuo mokyklos, įgyja pirmumo teisę prieš kitų savivaldybių gyventojus. Iki šiol to nebuvo. Dažnai mūsų miesto žmonės būdavo priversti vežioti vaikus į mokyklas kitame miesto gale, toli nuo namų. Vien dėl to, kad artimesnes įstaigas užpildydavo užmiesčio gyventojų atžalos. Tai ne tik nepatogu kauniečiams, bet ir nepalanku visam miestui, nes formuojasi transporto spūstys, gaištamas brangus žmonių laikas“, – teigė Kauno vicemerė Rasa Šnapštienė. 

Pasak jos, su naująja tvarka miestas jokiu būdu neketina užkirsti kelio į Kauno mokyklas kitų savivaldybių gyventojams, tačiau pirmumas į jas patenkant turi būti suteiktas arčiausiai gyvenantiems.

Iki šiol pirmenybę turėdavo tik vaikai, kurių gyvenamoji vieta deklaruota mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje. Kitaip tariant – jei gyvena netoli mokyklos. Likus laisvų vietų, toliau eilės tvarka buvo priimami vaikai iš visos Lietuvos. Dėl to dalis kauniečių, kurie gyvena tik šiek tiek toliau nuo norimos lankyti mokyklos, dėl vietos į ją konkuruodavo su visais kitais, ne vien Kauno, bet ir kitų savivaldybių gyventojais.

Nuo šiol iškart po pirmojo prioriteto arčiausiai gyvenantiems kauniečiams toliau įvesti du nauji – atokiau gyvenantiems kauniečiams ir galiausiai viso miesto gyventojams. 

Taigi į priešmokyklinio ugdymo grupes ir pirmas, penktas bei devintas klases užsiregistravus šalia mokyklos gyvenantiems kauniečiams, jeigu lieka laisvų vietų, toliau pirmenybė teikiama vaikams, kurių deklaruota gyvenamoji vieta yra gretima mokyklos aptarnavimo teritorijai. Po pastarųjų – tiems, kurie gyvena ir toliau nuo mokyklos nutolusiose miesto vietose.

Į ugdymo įstaigą priėmus visus patekti norinčius Kauno miesto gyventojų vaikus, registruotis gali ir norintieji iš kitų savivaldybių.

Atkirtis fiktyvioms deklaracijoms

Numatyta ir dar viena naujovė. Jei prašymų iš mokyklai priskirtos teritorijos gyventojų būtų gauta daugiau, nei mokykla gali priimti, atitinkamai bus atsižvelgta į gyvenamosios vietos deklaravimo datą. Tarp tais pačiais metais deklaravusiųjų prioritetas teikiamas dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams ar mokykloje jau besimokančių auklėtinių broliams bei seserims. 

Tai užtikrintų, kad vietas mokyklose gautų ne fiktyviai savo gyvenamą vietą mieste deklaravę kitų teritorijų gyventojai, bet realūs kauniečiai, kuriems ir priklauso pirmenybė rinktis ugdymo įstaigą.

Priėmimo prioritetų tvarka keičiasi ir besiruošiantiems į 11–12 klases. Pirmumas teikiamas mokykloje jau baigusiems 9–10 klases ir norintiems toliau mokytis ten pat. Likus laisvų vietų, toliau priimami visi kiti Kauno moksleiviai, o prioritetinė eilė sudaroma pagal gyvenamosios vietos deklaravimo mieste datą. Užsiregistravus visiems norintiems ir likus laisvų vietų, toliau į mokyklą priimami moksleiviai iš visos Lietuvos.

Analogiški prioritetai būtų taikomi ir pretendentams į Kauno gimnazijas. Tuo metu į specializuotas programas vykdančias mokyklas, kaip ir iki šiol, vaikai būtų priimami pagal jų gebėjimų vertinimo, stojamųjų egzaminų rezultatus.

Elektroniniai prašymai

Pateikti prašymus Kauno miesto gyventojams jau nebe pirmus metus tampa gerokai patogiau. Kauniečiai jau baigia pamiršti „naktinius budėjimus“ eilėse prie mokyklų durų. Nuo šiol viskas atliekama per elektroninę sistemą internete imokykla.kaunas.lt. Čia galima teikti prašymus į vieną arba dvi pasirinktas mokyklas. 

Jeigu tarp pageidaujamų mokyklų nėra priskirtosios pagal vieno iš tėvų ir vaiko deklaruotą gyvenamąją vietą, informacinė sistema automatiškai ją parinks kaip papildomą variantą.

Registracija pradedama vykdyti nuo balandžio 15 d. 12 val. ir registruotis sistemoje leidžiama iki gegužės 31 d. Vėliau prašymus bus galima pateikti tik pasirinktoje mokykloje.

Mokykloms priskirtas aptarnavimo teritorijas galima rasti čia: https://imokykla.kaunas.lt/zemelapis/

 

Šiuo metu Kauno mokyklose mokosi 31,5 tūkst. moksleivių, iš kurių beveik 4,5 tūkst. – kitų savivaldybių gyventojai.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Laisvų mokymosi vietų skaičius 2020 – 2021 m.m.

Klasė Laisvų vietų skaičius
9 (1 gimnazijos) klasė 28
10 (2 gimnazijos) klasė 21
11 (3 gimnazijos) klasė 23
12 (4 gimnazijos) klasė 26

ČIA GALITE PASIRINKTI

SOCIALINIŲ MOKSLŲ KLASĖ

 • Pasirenkamasis dalykas „Tarptautiniai santykiai“

 • Bendradarbiavimas su VDU ( paskaitos, susitikimai, diskusijos, forumai

 • Projektas MEPA

 • Tiriamieji nuodugnūs darbai

 • Edukacinės išvykos.

LINGVISTINĖ KLASĖ

 • Pasirenkamasis dalykas „Viešasis kalbėjimas“

 • Goethes instituto projektas CLILIG@LITAUEN: integruoti vokiečių kalbos ir biologijos moduliai

 • Tarptautinės partnerystės, Erasmus + projektai

 • Kūrybinis rašymas, vertimai, kalbų laboratorijos programos.

TYRĖJŲ KLASĖ

 • Pasirenkamasis dalykas „Tyrimų laboratorija“

 • Supažindinimas su mokslo pasauliu vykdant eksperimentus

 • Gamtos tyrimai laboratorijose (LSMU, ASU, KTU)

 • Biologojos teorinės žinios gilinamos objektus matant su 3D technologija, fizikos – STEM laboratorijoje.

EKONOMIKOS – IT KLASĖ

 • Pasirenkamasis dalykas „IT ir ekonomika“

 • Bendradarbiavimas su KTU Ekonomikos fakultetu.

 • Bendradarbiavimas su LJA, kuriant jaunąsias bendroves.

 • Edukacinės išvykos į verslo įmones, bankus.

ČIA AUGINAME LYDERIUS!

Nuo 2020 m. balandžio 15 d. 12.00 val. galima registruotis internetu https://imokykla.kaunas.lt arba gimnazijos raštinėje adresu Baltų per. 51 8.00 – 16.30 val. pasibaigus karantinui

PRAŠYMO PADAVIMO DATA  IR LAIKAS NETURI JOKIOS ĮTAKOS PRIIMAMŲ ASMENŲ EILIŠKUMUI

Informacija teikiama telefonu (837)377539, mob. +370 610 01201 arba el. paštu santarosvm@santara.kaunas.lm.lt

IMG_5482
IMG_5488
IMG_5420
IMG_5491
IMG_5481
IMG_5434