Etnokultūrinis ugdymas

Tautinių šokių kolektyvas „Santariečiai“

Vadovas Kazimieras Kondratavičius

Kazimieras Kondratavicius (1) Santarieciai Santarieciai1

Kauno „Santaros“ gimnazijos tautinių šokių kolektyvas „Santariečiai“ įsikūrė 1991 m. Prie buvusios Kauno 51-osios vidurinės mokyklos susibūrė jaunučių ir jaunių šokių grupės, o vėliau ir jaunimo šokių kolektyvas. Tautinių šokių kolektyvą  „Santariečiai“ dabar sudaro trys šokių grupės. Jos dalyvauja Kauno miesto, respublikinėse moksleivių ir pasaulinėse dainų ir šokių šventėse yra Kauno m. šventės – konkurso „Graži mūsų šeimynėlė“ įvairių metų pasirodymo laureatė, Respublikinių konkursų „Aguonėlė“ prizininkas. Kolektyvas koncertuoja ne tik gimnazijoje, mieste, šalyje,  bet ir užsienyje. Šokėjai sėkmingai dalyvavo  tarptautiniuose festivaliuose ir konkursuose Čekijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Vengrijoje, Italijoje, Ispanijoje, Kroatijoje. 2011 m. ir 2015 m. Italijoje laimėjo „International Grand Prix of the folklore“, VIII Festival Internationale del Folklore „Castello di Braciciane“ 2015 m. konkursas, 2014 m. tapo laureatais festivalyje Kroatijoje.

Už aukštus tautinių šokių festivalių ir konkursų pasiekimus kolektyvui suteikta respublikinė II pajėgumo grupė.

„Santariečių“ vadovas Kazimieras Kondratavičius yra apdovanotas Kauno J.Vileišio medaliu, Gerumo kristalu, Santakos III laipsnio medaliu. Jis vadovauja kolektyvui nuo pat jo įkūrimo 1991 m. iki dabar. Mokytojas ekspertas ilgus metus buvo Kauno m. choreografijos metodinės  tarybos prezidentas, festivalių „Šokis mus jungia“, „Graži mūsų šeimynėlė“ sumanytojas ir organizatorius, dabar LSM universiteto tautinių šokių kolektyvo „Ave Vita“ meno vadovas.

Stulbina vien šių metų kolektyvo pasirodymų sąrašas:

1. Mokslo ir žinių šventės koncertas
  2. Koncertinis turas Kroatijoje
  3. Mokytojo dienos koncertas
  4. „Aguonėlės“ zoninio konkurso atranka
  5. „Aguonėlės“ konkurso baigiamasis koncertas
  6. Kalėdinis koncertas gimnazijoje
  7. Mokyklos bendruomenės vakaras
  8. Vasario 16 d. koncertas
  9. Kovo 11 d. koncertas
  10. Kondratavičiaus kūrybinės veiklos 40 –mečio koncertas Tautos namuose
  11. Konkursas  „Graži mūsų šeimynėlė“ P.Vileišio gimnazijoje